Správná péče o zuby ušetří mnoho starostí

Dnes patří dentální hygiena k naprosto samozřejmé součásti péče o náš chrup. Díky tomuto „rozdělení povinností“ se může váš stomatolog věnovat plně pouze své specializaci. Dentální hygienistka odstraní zubní plak i kámen a naučí, jak efektivně pečovat o své zuby.

 • I přesto, že jistě péči o své zuby nezanedbáváte, je nutné čas od času nechat si svůj chrup vyčistit profesionálně, což znamená alespoň dvakrát do roka.

dentální hygiena

Dentální hygienistka vám také může pomoci odstranit nebo zmírnit neestetické zabarvení zubů. Bělení zubů by totiž rozhodně mělo probíhat pod dohledem odborníka. Různé „zaručené“ domácí způsoby by mohly nadělat více škody nežli užitku. Dobrou zprávou je, že bělení zubů není nikterak nepříjemné nebo dokonce bolestivé. Jedná se o jednoduchou proceduru, jejímž výsledkem bude krásný bělostný úsměv.

 • Bělení zubů může probíhat dvěma možnými způsoby.
  1. Bělení zubů doma.
   • Poté, co vám budou zhotoveny nosiče na míru, aplikujete si podle návodu lékaře bělící gen po několik dnů denně. Výhodou tohoto způsobu je nižší cena, ale nevýhodou větší časová náročnost.
  2. Kombinované bělení.
   • Tento způsob probíhá ve dvou fázích. Nejprve pacient bělí v domácím prostředí a patnáctý den přichází na řadu fáze ordinační, která zahrnuje tři čtvrthodinové procedury v jedné návštěvě. Kombinací těchto dvou procedur je perfektní a trvanlivý výsledek.
 • zubní kartáček

Každý zub je nahraditelný

Ztráta zubu je vždy velice nepříjemnou záležitostí. Zubní implantáty mohou ale tento problém snadno a rychle vyřešit.

 • Zubní implantátse používá v případě, že došlo ke komplexní ztrátě zubu.
 • Což znamená, že byl odstraněn i kořen.

Tyto náhrady zubu jsou totiž vyrobeny jako titanové šrouby, kterého se zavedou na místo bývalého zubu do kosti. Poté je možné ji využít k fixaci korunkové náhrady. Tento způsob se využívá při ztrátě jednoho zubu, ale lze jej aplikovat i při kompletní ztrátě celého chrupu.