Stavitelný podvozek Octavia 2

Hlavním důvodem tuningu podvozku je zlepšení jízdních vlastností. Což znamená jeho stabilitu a také ovladatelnost vozu. Je to tedy úprava, která má za úkol také zajistit bezpečnost v běžných i krizových situacích.

  • Co je vlastně přesně tuning podvozku?
    • Jsou to tužší tlumiče a pružiny.

vyskove-stavitelny-podvozek-skoda-octavia-2-1z-tlumic-50mm (1)

Pružiny bývají většinou zkrácené. Rozhodně se nedoporučuje zkracovat a upravovat tyto součásti svépomocí. Jestliže máte v úmyslu auto jen snížit a také trochu přitvrdit, pak by mohly být řešením sportovní tlumiče s pružinami a nastavitelnou výškou a tuhostí.

Rozpěra tlumičů je nutná

Při montáži sportovního podvozku byste neměli zapomínat na rozpěru tlumičů. Přitvrzením podvozku musíte počítat s tím, že bude karosérie více namáhána díky ranám, na které není stavěná a mohla by se začít kroutit.

  • Tím, že instalujete rozpěrnou tyč, tomuto nežádoucímu efektu zabráníte.
  • Rozpěrná tyč se většinou montuje mezi přední tlumiče.

Pro vozidla značky Škoda Octavia 2, je určený výškově stavitelný podvozek Škoda Octavia 2. Tento podvozek snese maximální zatížení přední nápravy 1105 kilogramů. U zadní nápravy je maximální zatížení 1220 kilogramů. Při instalaci tohoto prvku je nutné použít zkrácené tyčky stabilizátoru (EVOPE003).

vyskove-stavitelny-podvozek-skoda-octavia-2-1z-tlumic-50mm

Ideální je vyzkoušet si jízdu v autě s tuningem podvozku

Před tím, než se rozhodnete pro tuning podvozku, byste si měli takovou jízdu vyzkoušet. Pokud máte možnost, pak ji využijte, ať víte, co bude tento krok obnášet. Někomu taková úprava nevyhovuje a někdo je z ní naprosto nadšený.

  • Doporučuje se delší trasa a svižnější tempo.
  • Jen tak uvidíte, a hlavně ucítíte na vlastním těle, jaké jsou výhody a nevýhody této tuningové úpravy.

Rozhodně ale počítejte s tím, že budete přitahovat pozornost kolemjdoucích. Tuning podvozku má totiž vliv i na zvuk jedoucího vozu. A to pozitivní. Je to prostě něco docela jiného nežli klasický zvuk, který vydávají sériová auta.