Vinylová podlaha cena

Přemýšlíte, že byste si do svého domu či bytu pořídili vinylovou podlahu? Pokud ano, pak věřte, že rozhodně nejste jediní. Vinylová podlaha má totiž velkou spoustu výhod. Má totiž nejen skvělé vlastnosti, ale je také odolná a praktická.
Není se tedy čemu divit, že se jedná o jednu z nejoblíbenějších podlahových krytin vůbec. Vyrábí se navíc na jednotlivé dílce, díky čemuž je mnohem jednodušší pokládka. Tu zvládnout dokonce i kutilové, kteří jsou šikovní.
Vinylová podlaha má hned několik druhů. Patří mezi ně samolepící, lepená nebo systém zvaný click.textura dřeva
Způsob samolepící je nejvíce oblíbený. Jedná se také o nejnovější druh vůbec. Výhoda je, že není potřeba používat žádné lepidlo a díky tomu odpadá výběr toho správného. Jediné, co je třeba, je povrch ošetřit penetračním nátěrem aby byla zajištěná dokonalá rovnost. Podlahu lze tedy velmi jednoduše přilepit k povrchu. Je ale potřeba dávat si pozor, aby bylo vše nalepeno správně.
Jestli je něco, co vás rozhodně u samolepícího typu potěší, pak je to cena. Vinylová podlaha cena yesinterier se pohybuje okolo 400,- na to za m^2.
Co se týká lepené podlahy, u té se můžete setkat s rozměrnějšími dílci, které jsou určené k lepení na podklad. Jejich výška se často pohybuje do 2,5 mm. Při pokládce je třeba dbát na to, aby byl povrch rovný a bez nerovností. Pokud by se vám totiž tomuto nepodařilo zabránit, podlaha by vám okopírovala hrboly, které by šly rozhodně vidět.textura tvrdého dřeva
Pokud by vás zajímaly nevýhody, pak jsou to například nižší izolační vlastnosti, než má například marmoleum. Další nevýhodou je to, že je při pokládce opravdu potřeba dávat pozor na rovnost podkladu. Podlaha by se totiž mohla promáčknout a také deformovat.
Je ale například vhodná pro podlahové topení, jelikož má nejlepší hodnotu tepelného odporu. Pokud si tedy chcete pořídit podlahové topení, pak vám vinylovou podlahu rozhodně doporučujeme.