Vyberte si tu správnou postel, která vás zbaví veškeré únavy

Možná máte za sebou jeden z opravdu perných pracovních dnů, který vám dal pořádně zabrat, a tak se už nejvíce ze všeho těšíte do své postele. Jestliže jste si ji dobře vybrali, tak může být takový spánek skutečným požehnáním. Ovšem pokud je vaše ložnice špatně zařízená, matrace neodpovídá vašim nárokům a postel je nekvalitní, tak vás ani dvanáctihodinová spací pauza nezachrání.
srdce z kmene

Dobře si vybrat postel, to je umění. A důležité je, abyste při takovém výběru nespoléhali ani tak na cenu nábytku, jako na jeho skutečné kvality. A zdaleka zde neplatí, že drahá a luxusní postel musí být nutně tou nejlepší volbou. Ovšem přiznejme si, že ta nejlevnější ze všech postelí vašemu odpočinku také příliš nepomůže.
Na dnešním trhu s nábytkem dominuje dřevotříska. Tedy alespoň v běžných obchodech na ni narazíte nejčastěji, Z velké části v tom hraje roli poptávka, a pokud je největším přáním spotřebitelů levný nábytek, mají ho mít.
polštáře s pruhy
Dřevotřísková deska je levným materiálem, protože vzniká z dřevěného odpadu. Jestliže vám však nějaký prodejce bude tvrdit, že je to dřevo jako každé jiné, tak mu nevěřte. Masivní dřevo se s dřevotřískou nedá srovnávat ani v nejmenším. Dřevotříska vzniká spojením drobného dřevěného odpadu, jako jsou dřevěné třísky a úlomky za pomocí syntetických lepidel do velkých desek. A v tom vězí zakopaný pes, protože z těchto syntetických lepidel se postupně do ovzduší v interiéru uvolňují škodlivé výpary. Čím levnější dřevotřískový nábytek, tím to bývá horší. Pokud si tedy nemůžete vybrat jinak, třeba z finančních důvodů, tak si alespoň zvolte dřevotřísku s tou nejlepší emisní třídou.
Nicméně masivní dřevo je sázkou na jistotu, je to nábytek s trvalou hodnotou, který bude stárnout do krásy a bude zdravotně nezávadný.
Jestliže se chcete dobře vyspat, měli byste si ovšem zvolit i správný rozměr postele, který vás nebude ničím omezovat. Postel z masivu 140×200 cm může být tou správnou volbou.