Vyzkoušejte off-line day!

O co se vlastně jedná?

Představte si den bez cinkání messengeru, scrollování instagramu nebo bezcílné potulování se po facebooku. Den, kdy nebudete zavaleni e-maily a nenecháte se zlákat videi na youtube. Zdá se vám to jako hračka nebo v tomto popisu snad nacházíte svůj každodenní život? V tom případě pro vás den, bez internetu nebude zas tak velkým problémem. Je ale dost možné, že vám to spíše připadá jako utopická představa, nebo dokonce noční můra. Právě pro vás může být takový den výzvou a nástrojem, díky kterému si uvědomíte, jak velkou součástí vašeho dne internet je.
výběr zboží

Jak na to?

Ideálním prožitím vašeho offline dne je nesedět doma a někam vyrazit. Využijte toho, že nejste zatíženi světem na síti a můžete lépe poznat svět hmatatelný. Zajděte si do přírody, přečtěte si knihu, využijte čas k tomu, co jste už dlouho chtěli stihnout, ale nenašli jste čas.
Pokud chcete trochu větší výzvu, zvolte si pro tuto událost nějaký naprosto všední den. Dokážete se porvat s rutinními nástrahami bez svého chytrého pomocníka? Teprve takto doopravdy poznáte, jak jsme na našich moderních technologiích závislí. Věřím tomu, že vám tento den alespoň trochu otevře oči.
tvář ženy a ikony

Kdy tento den probíhá?

Den off-line probíhá ročně hned několikrát. Vyhlašují jej různí lidé a instituce a je jen na vás, jestli se k někomu z nich připojíte. Proč ale čekat na oficiální vyhlášení? Abyste se mohli pochlubit na sociálních sítích, že jste to zvládli? Ale no tak! Mnohem lepším řešením je si z vlastní vůle říct, že právě dneska je ten pravý čas na to zkusit něco nového. Pro někoho může být samozřejmě veřejně určené datum dobrou motivací. Pokud je to zrovna váš případ, není nic jednoduššího než zjistit, kdy toto datum přijde. Teď už zbývá jen popřát vám hodně zdaru a ať to ten jeden den bez internetu přežijete.