Impozantnost Shelby 1000 aneb inovace Ford Mustangu

Zásadní změnou je tentokrát jen jedna verze v rámci modelu. Upravená verze, která nese jednoduché označení coby jen Shelby 1000, byla prvně k vidění v rámci automobilové výstavy v americkém Las Vegas. Nová neboli upravená varianta vychází ze standardu pětilitrové verze Fordu Mustang GT. Místo zmíněného pětilitrového válce se Shelby 1000 pyšní úpravou na 5,2 litrový osmiválec. Tímto se tak pod kapotou prohání na tisíc koní.
mustang shelby
 
Model Shelby 1000 aneb čím je interesantní
 
Co je nového u této verze? Především je to zcela nastavitelný podvozek, rovněž širší rozchod kol i mnohem efektivnější brzdy. Nová tvář kapoty. Širší rovněž jsou blatníky u automobilu. Za zmínku stojí i inovace ohledně zadního difuzéru. Zatímco u modelu z roku 2012 byla k dispozici jak silniční a okružní verze, tak v tomto případě Shelby 1000 se jedná jen o „hračku“ na okruh.
 
Síla ukryta nejen v motoru
 
Motor není jen o výkonu v rámci 736 kW, ale vše je spojeno rovněž v rámci inovace manuální převodovky. Prostřednictvím právě zmíněné převodovky jsou tak roztáčena kola zadní nápravy. V rámci extrémně výkonné pohonné jednotky navazuje využití nového zavěšení kol a odpružení. Pro bezproblémový kontakt s asfaltem Shelby 1000 disponuje dvaceti palcovými koly, která jsou „obutá“ do pneumatik Michelin Pilot. Týká se předních i zadních kol.
 sportovní automobil
Změna neboli inovace je i v případě karoserie tohoto závodního plechového fešáka, která se může náležitě pochlubit jak novou přídí i kapotou. Stejně tak za zmínku rozhodně stojí i spoiler na zádi. Sportovní kožená křesla jsou nepřehlédnutelnou dominantou tohoto sportovního automobilu. Zadní sedadla mající ochranný rám, který tak efektivně zároveň plní funkci pro lepší vyztužení karoserie.
 
Ojedinělost spočívá i ve výrobě
 
Společnost Shelby American totiž se drží statusu a to jen padesát kusů v rámci roční výroby tohoto sportovního krasavce. Tímto se tak každý zainteresovaný automobilový fanda bude muset obrnit trpělivostí. Avšak víme, kdo si počká, ten se i Shelby 1000 dočká.