Základem jsou kvalitní granule pro králíky

Proč si pořídit ušáka neboli králíka? Králíci se chovají po mnoho let. Primární důvod chovu byl z užitkového pohledu, tedy na maso. Tomu tak je samozřejmě doposud. Avšak čím dál častěji je pořizován králík jako domácí zvíře. Však má oproti kočce či psovi hned mnoho výhod. Domů na mazlení se nejčastěji pořizuje zakrslý králík.
trpasličí králík
Pokud se rozhodnete pro pořízení králíka jako společníka domů, je dobré mít na paměti hned několik věcí. Jednak to, že se králík dožívá okolo deseti let. Tudíž počítat s tím, zda se vydržíte po tuto dobu náležitě o králíka starat. I zakrslý králík doma potřebuje, abyste se mu věnovali. Uvádí se alespoň dvě hodiny denně, jinak zvíře trápí. V případě dovolené mít zajištěno, kdo se o králíka postará po dobu vaší nepřítomnosti. Před pořízením králíka ověřit, zda nemáte vy nebo někdo z rodiny alergii na zvířecí srst. V případě dalších zvířat v domácnosti zvážit, jestli se zvířata snesou, aby nemohlo být králíkovi ublíženo apod.
králíček v kleci
Výhody aneb proč je lepší králík než pes?

Oproti psovi či kočce není nutné venčit králíka venku. Králík vyniká svou čistotností, tudíž se velmi snadno a rychle naučí používat králičí záchod. Jedná se o velice inteligentní zvíře, které za vámi bude hopsat a chovat se jako pes, pokud se mu budete věnovat. Dokonce je králík schopen přiběhnout i na zavolání. Zároveň se jedná o velmi zvědavé stvoření. Jeho snahou je prozkoumat každé místo a každý kout v domácnosti. S králíkem se rozhodně nebudete nudit, ba naopak. Zvíře, se kterým zažijete spoustu zábavy a bude vám dělat dobrou společnost.
dívka a králík

Adekvátní menu pro králíky

Nepostradatelnou záležitostí je poskytnutí dostatečné množství vlákniny. Jedná se o krmení králíka určeného pro chov masa, tak rovněž i pro králíka zakrslého. Seno králík potřebuje mít neustále k dispozici. Seno nic jiného nenahradí. Tvoří jednu ze základních složek v rámci stravy.

Dalším podstatným a efektivním elementem jsou hodnotné granule pro králíky. V rámci nabídky sortimentu si tak lze vybrat granule pro králíky, které budou nejlepší pro vašeho ušáka. Díky tomu máte jistotu, že králík dostane veškeré potřebné vitamíny, důležité látky pro jeho zdárný růst, vývoj a kvalitní život.