Žijeme zahradou

Poslední dobou se hodně lidí vrací zpátky k zahradničení. Ono skutečně není nad to si vypěstovat svoji vlastní zeleninu a ovoce. Navíc, když máme prostor navíc, tak si můžeme ze zahrady udělat hotové rekreační místo. Pergolu, zahradní domek, bazének nebo zahradní jezírko, zkrátka to je jen náš prostor. Také sotva první jarní paprsky rozehřejí poslední sněhovou nadílku a zem začne povolovat, tak se nikomu nechce zůstat doma. Kdo může, tak se zkrátka stěhuje ven a připravuje si zákoutí pro svůj dokonalý odpočinek zde.
talířek borůvek

Zahrada je totiž dokonalý prostor, kde můžeme dát volnost svoji kreativní činnosti. To není pouze tím, že si rozvrhneme, kde co bude a co letos zasadíme za novinky. Vůbec to není jen o zahrádkaření nabývajícím na popularitě. To je také o tom, že uplatníme svoje tvůrčí schopnosti a nápady. Vždyť zahrada se stane během pár měsíců naším druhým domovem. Také si můžeme pořídit kvalitní zahradní nábytek a houpačku.
sklízení jablek


Proč chodit do lesa, když les může za námi


Mnoho z nás se stalo ostražitými díky klíšťatům a tak se necháme očkovat a vyrážíme do boje s různými prostředky. Přesto jsou mezi námi lidé, kteří se absolutně do lesa neodváží. Jenomže jak dostat lesní plody na náš stůl? Ono to zase není tak těžké, v dnešní době se dá skutečně leccos sehnat a zasadit. A tak i borůvky si můžeme skočit natrhat na náš skvost. Kanadské borůvky se totiž tak moc poslední dobou rozšířily, že to není žádný problém.
proutěný truhlík

Ještě navíc jsou větší a keříky mají vyšší, než klasické lesní plody. Tak sběr je rychlejší a tolik nebolí záda. Jen jsou rozmazlené a tak jim musíme trochu toho hýčkání dopřát. Rostlinka potřebuje ke zdravému růstu dostatečně hluboký a provzdušněný substrát se stálou stejnoměrnou vlhkostí. Kyselost půdy by měla být okolo 4,5 pH. Takže hnojit, pravidelně stříhat a když jim přidáme hobliny z jehličnatých stromů, tak jim uděláme nejen prima peřinku, ale luxusní podmínky. Za to se nám odmění svými plody.