Doprava jedině s paletami


Když má dopravce většího počtu menších kusů čehokoliv k dispozici palety, má v mnoha ohledech doslova vyhráno. Protože oč ten si jenom může v práci pískat víc než ten, kdo je nemá!

dřevěné palety

Proč, ptáte se mě?
Odpovědí na tento dotaz se nabízí hned několik:

  1. Zboží uložené na takové palety se nemusí při přemísťování, nakládání a vykládání, přenášet po jednotlivých kusech, takže se člověk ani zdaleka tolik nenaběhá a nenadře, než je vše tam, kde to má být.
  2. Věci na paletách jsou dobře poskládané a podle potřeby upevněné či zabalené, takže nehrozí, že by se rozsypaly, popadaly a tím leckdy i poztrácely, poškodily nebo zničily.
  3. Pomocí nízko- či vysokozdvižného vozíku se vše naložené na paletách přemístí z místa na místo během chvilky a pohodlně.
  4. Paletami se díky jejich ideálním rozměrům a dalším parametrům (u europalet přesně daným, u jiných palet třeba i dělaným na míru toho, kdo si je objednal) dá efektivně zaplnit prostor vozidla, kontejneru, vagónu a podobně, nevzniká nevyužité místo.

Když má takové palety výrobce lecčeho, může si lebedit též. Protože jemu se kdeco z toho, co vyrábí, daří díky těmto hravě přemísťovat po firmě, ukládat ve skladu a pak distribuovat odtud pryč. Žádná zakázka neztroskotá třeba na takové banalitě, jako že nebude po ruce nikdo, kdo by to kus po kuse vynosil na kamion, a to navíc v hodně krátkém čase.

A když má tyto palety větší obchodník, je více do zpěvu i jemu. Protože zboží na těchto se mu daleko lépe překládá z vozidla do skladu a tam toto navíc nezabírá poházené ani příliš místa.

palety dřevěné

A má-li snad někdo z těch zmíněných palety, jež momentálně nevyužívá? Ten si nemusí v žádném případě zoufat. Protože se tyto dají stohovat, tedy naskládat na sebe, a pak mu nezabírají nijak moc místa a mohou tak bez problémů čekat, než se pro ně zase najde využití. A využití se určitě dříve či později najde.