HHC: neprobádaný kanabinoid s účinky podobnými THC

Hexahydrokanabinol neboli zkráceně „HHC“ je zástupce skupiny kanabinoidů, které se nachází přirozeně v rostlině konopí. Tento kanabinoid je už relativně dlouho vědě znám, přesto jeho účinky na lidský organismus nejsou dosud úplně prozkoumány. V konopí se vyskytuje jen ve velmi malé míře, a jelikož jsou extrakční techniky HHC zatím v plenkách, není o něm příliš mnoho známo.

Rostlina konopí

Užívání HHC
Kolem užívání HHC koluje celá řada mýtů a polopravd a to hlavně z důvodu, že zatím neexistují vypovídající studie, které by alespoň nastínily, jaké účinky má tento kanabinoid na lidský organismus. Zatím sice nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky spojované s užíváním HHC, ale jedná se zatím o látku, která není ve světě tolik známá jako například THC. Jedná se stále o velkou neznámou a proto je její užívání na vlastní nebezpečí.

Nežádoucí účinky, které se mohou po užití dostavit
U vyšších dávek HHC je možné předpokládat, že se dostaví krátkodobé účinky, které jsou podobné jako u známějšího kanabinoidu THC – úzkost, rychlejší tepová frekvence, poruchy spánku, sluchová i zraková dezorientace.

Jedná se o legální látku?
HHC je ve většině evropských zemí zatím legální. Většinou se ale dováží z USA. V České republice zatím není HHC na seznamu zakázaných drog, je však otázkou, zda se v budoucnu mezi výčtem přeci jenom neobjeví.

Květenství rostliny

Podle české legislativy nesmí výrobky z konopí obsahovat větší množství THC než je 1%. Tyto produkty se následně používají v kosmetickém či farmaceutickém průmyslu a mají řadu nesporných výhod. Nejčastěji se však používají při onemocnění kůže nebo k léčbě pohybového aparátu.

Navíc není známo, zda se látka HHC ukáže na testu na drogy. V tomto případě existuje jen malý výčet studií a vědci si tak v této otázce nejsou příliš jisti. Pokud jste tedy v práci pravidelně testováni na přítomnost drog, měli byste užívání HHC zvážit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup