Hranice únosnosti

Rozhodli jste se rozjet vlastní byznys? Přečetli jste několik knih vztahujících se k byznysu a jeho počátku? Máte nastudované různé metody vlastního rozvoje? Máte vymyšlenou strategii, nastavené cíle, vybrané kolegy a celý marketingový plán? Všechno je připraveno a nastudováno na to, aby byznys šlapal, ale pořád nejsou peníze, pořád se nedaří tak, jak byste si představovali a vám ubývají síly? Nevzdáte to? Samozřejmě že ne, protože jednou z rad je vždycky rada nad zlato:

chyba

NIKDY TO NEVZDÁVEJTE!

Jenže někdy se může stát, že tento neúspěch vás má dovézt k radikálnímu řezu. Ptáte se proč zrovna vy byste se měli vzdát? Samozřejmě nechceme, abyste se vzdali. Spíše je třeba s řádnou dávkou sebereflexe vyhodnotit, že je čas na radikální změnu. Jistě, může se to zdát jako neúspěch, ale přemýšlejte se mnou. Co když jste si vybrali zaměření, které není pro vás a v něčem jiném budete mnohem lepší, úspěšnější a samozřejmě budete mít i více peněz. Ruku na srdce, je to možné? Ano, jistě, že je. Pokud se ani vám po třech letech nedaří byznys rozjet tak, aby uživil minimálně sám sebe, něco je špatně.

server

Jednou z nápověd, která vám pomůže najít správný směr, je samozřejmě pohled na finanční stránku věci. Ať milujete svůj byznys sebe víc, nedá se pracovat, pokud finance nechodí. Pokud jste však zatnuli zuby a vytvořili si finanční rezervu, určitě je ještě možnost, jak s finanční rezervou překonat horší období a najít cesty opět na výsluní. Pokud však nic takového za dobu existence nenastalo, blížíme se k řešení jinému.

oaza

Vůbec není znakem malomyslnosti, pokud se dostanete do situace, kdy nejlepším, nejvhodnějším a zároveň nejvýhodnějším řešením je, podnikání v daném oboru nebo celkově, ukončit. Rozeznat hranici únosnou a ukončit podnikání s hlavou vztyčenou nemusí být lehké a možná vás bude stát ještě víc sil, než prvotní rozhodnutí o začátku podnikání. Ano, i to může být známka vaší velikosti. Někdy však je to jediná správná cesta.

Možná bude vaše rozhodnutí o zavření těchto dveří cestou, která otevře dveře jiné!