Kůže jako plátno

Dříve bylo tetování znakem toho, že člověk patří buď k nějakému určitému gangu, nebo strávil nějaký čas ve vězení.  V posledních desetiletích je ale součástí běžné módy a nechává si ho dělat stále více lidí nejrůznějšího věku. Říká se, že kdo s ním jednou začne, nemůže už přestat. Prý je to návykové.
Těžko říct, samotnou mě to nikdy nelákalo a neláká, ani žádný z mých partnerů žádné neměl. V rodině máme jen jednoho člověka, který se nechal tetovat poprvé a zatím naposled ke svým padesátinám. Štíra na rameno. Nejdříve jsem myslela, že jde o vtip. K němu mi to totiž vůbec nesedí.
tetovaná blondýna
Nelze říct, zda je tetování vkusné nebo ne. Tady totiž opravdu záleží na vkusu a na tom, jak se k němu kdo individuálně staví. A pak samozřejmě na tom, jakého tatéra si vyberete, jak je šikovný, jaký motiv a kam a jaké velikosti vám vytetuje a zda jde o barevný nebo černobílý obrázek. Právě místo, kde tetování máme, hraje důležitou roli. Může totiž někomu dělat jisté obtíže při volbě povolání a pak při procesu stárnutí, kdy kůže ochabuje a obrázek může podstatně měnit svůj vzhled a obrysy. Většina lidí volí nejdříve menší obrázek, který lze snadno skrýt a k němu si pak pořizuje další. Opravdu velká „kérka“ přes celá záda, nohu a podobně již vyžaduje hodně odvahy a odráží i váš životní styl.
tetovaná nevěsta

Co si lidé nechávají tetovat?

·         Jména blízkých osob
Oblíbená jsou hlavně jména dětí a pak také partnerů. Tady ale pozor na případnou výměnu partnera/partnerky. Ať si nemusíte hledat nějakého se stejným jménem.
·         Data narození
Zase vedou data narození našich dětí, případně naše vlastní.
·         Abstraktní motivy
·         Květiny
·         Zvířata
Oblíbení jsou ptáci, hadi a pak divoké šelmy.
·         Postavy a obličeje
Známé osobnosti, které obdivujeme nebo zase někdo, kdo je nám blízký.
·         Bájné bytosti
·         Symboly
·         Nápisy
Různé citáty a životní moudra v různých jazycích.
·         Krajky a výšivky