Jak zatočit s kily navíc?

Stále dokola omílaná otázka jak zhubnout? Tato úvaha projede nejednou hlavou nejvíce ženám, ale ani muži nejsou výjimkou. V uspěchané době, ve které právě žijeme, není snadný úkol udržet si ideální váhu a máme sklony k nadváze až obezitě. Je potřeba váhu redukovat, nejen z hlediska toho, že na kalhoty velikosti 36 můžeme zapomenout, ale hlavně z důvodu zdravotních problému které mohou lidi s obezitou pěkně potrápit. Bolavé klouby, vysoký tlak, problémy s početím, to je jen malý výčet problémů, kterými nám může obezita znepříjemňovat život.

mísa s ovesnou kaší a banány
Někdy je to samozřejmě těžké a doba k tomu přispívá, máme hodně práce, často sedavé zaměstnání. Současně se setkáváme s velmi krátkým časem věnování se sami sobě, velmi často se spokojíme s jídlem ve fastfoodu, místo toho, abychom si něco zdravějšího uvařili a v lidu usedli ke stolu a poobědvali. V některých případech celý den na jídlo není čas a večer se kalorie e pěkně nesmyslně doženou. Čas na cvičení ať už doma nebo ve fitcentru v našem nabouchaném programu také nemáme, tak co teď s tím?

hromada zeleniny
Zpomalte!
Přijde vám to nesplnitelné? Vůbec ne, jen prostě musíte myslet více na sebe. To, že máte rozjetou kariéru je sice hezké, ale zdraví vám nikdo nevrátí. Rozvrhněte si den tak, ať máte čas sami na sebe a hlavně jídlo. I když vám přijde, že nemůžete stíhat jíst pětkrát denně je to omyl! Chvilku si vždycky najdete a za pár dní si na tento režim zvyknete a budete se cítit mnohem lépe. Stejně tak je to se cvičením. Je pochopitelné, že jezdit do vzdáleného fitcentra je časově náročné, avšak v dnešní době internetu není problém si večer místo mlsání a koukání na nekonečný seriál zacvičit před televizí podle videa. A ne, nebudete unavenější, naopak vám to dodá více energie, než si myslíte.
Všeho s mírou!
Chcete změnit svůj životní styl a hned zhubnout 10, 20 nebo 50kilo? Takhle to bohužel nefunguje. Pokud se rozhodnete pro nějakou radikální dietou můžete počítat jedině s pořádným jojo efektem a odnese to opět vaše tělo. Pozvolna upravte svůj jídelníček a jezte hlavně pravidelně. Do svého jídelníčku zařaďte více zeleniny a zdravých potravin. Pozor na to, sestavte si jídelníček tak, abyste změnu dokázali vydržet věčně. Jinak opět může nastat jojo efekt. Pohyb rozhodně zařaďte do svého programu, začít můžete s dlouhými procházkami, a kdo ví, třeba vás nakonec i nějaký druh cvičení osloví a doslova okouzlí!