Když je práce zábava

Patříte k těm šťastným lidem, pro které neznamená práce jen nutnost k vydělávání peněz? A je to vůbec možné? Opravdu Vás v práci vůbec nic neštve? Řeklo by se, že do práce vlastně zábava nepatří. Tak jak to vlastně je?
 
Nacházíte v práci sebeuplatnění?
To, jakou činnost vykonáváte ve svém zaměstnání, nemusí být zase tak důležité. Můžete zastávat práci prodavačky, která se většině lidí nezdá nijak atraktivní a zřejmě je i podhodnocená. Důležité je však úplně něco jiného, a to jak se při výkonu své práce cítíte a zdali se v ní realizujete.
 
Věříte ve své schopnosti?
Nemusíte být možná tak úplně spokojeni s přístupem svého nadřízeného. I Vaši někteří kolegové Vás mohou občas lézt na nervy. Pro Vás je však nejdůležitější, že si věříte a víte, že svoji práci vykonáváte dobře. Tedy pro to, abyste měli pocit, že Vaše práce je pro Vás vlastně zábavou, musíte svoji práci zvládat a rozumět jí.
 
Našli jste svoji motivaci k práci?
Vědět proč právě tuhle práci dělám a odůvodnit si, že právě tato činnost je pro mě ta pravá, to neleží jen na Vašich pocitech. Na motivaci k práci je třeba pracovat – od drobných úspěchů až k vyřešení větších úkolů. Nezanedbávat vliv prostředí a umět si je i sám dle možností upravit. Třeba si dát jen rodinnou fotografii na stůl. To vše Vás může motivovat a Vy najednou zjistíte,  jak Vás práce baví.
 
Vycházíte s kolegy v dobrém?
Co si nikdo z nás nevybírá, to jsou naši spolupracovníci. Je to stejné asi jako v tom, že si nemůžeme vybrat svoje příbuzné. S některými jsme přátelé, ale to nemůžeme být se všemi. Můžeme se však naučit se všemi vycházet a minimalizovat spory. Dobré vztahy s kolegy mají velký vliv na to, aby nás práce bavila a těšila.
 

Odpověděli jste na všechny otázky ANO ?

Pokud můžete všechny otázky odsouhlasit, potom můžete přidat svoje zaměstnání do činností, které patří určitým způsobem i k Vaší zábavě a život Vás může opravdu těšit, protože jej žijete naplno!