Když na dveře klepe nuda…

Znáte to, venku prší jak z konve a vy se usilovně snažíte vymyslet smysluplnou zábavu pro své ratolesti, která by je zabavila alespoň na půl hodiny. Jenže nápady tak nějak nepřichází a vy ve snaze vyhnout se dalšímu urputnému přemýšlení svolíte k hrám na počítači či sledování televize.

Kreslení pastelkami

I ty nejlepší hry se časem omrzí a vymýšlet neustále zajímavé činnosti, které pomohu s kreativitou a rozvojem osobnosti malého neposedy je zkrátka někdy nad naše síly. Jenže co teď! I počítačová hra se časem omrzí a navíc přeci jenom se nejedná zrovna o nejvýchovnější způsob trávení volného času. Pojďme si společně představit některé kreativní činnosti, které si zamilujete vy i vaše děti.

Kreslení, vybarvování, malování
Umíte si představit kreativnější činnost? Možná si řeknete, že děti si malují každou chvíli a tímto nápadem je nijak neohromíte. No možná budete překvapeni, že to jde! Je pouze zapotřebí jim tuto rutinní činnost nějak ozvláštnit. Co třeba vyzkoušet omalovánky, kde si vaše děti mohou vybrat motiv dle libosti. Papírnictví sice povětšinou mají v nabídce hned několik variant omalovánek s kreslenými postavičkami, zvířátky nebo superhrdiny, jenže jen málokdy se dětem umí trefit do vkusu. Webová stránka s omalovánkami nabízí nespočet vybarovánek, které stačí vytisknout dle preference a položit před natěšené obličeje. Krom dětských motivů je v nabídce i několik mandal, které jistě přinesou potěšení i pro vás. Jedná se o těžší verzi omalovánek určených primárně pro dospělé, které mají uklidňující účinek. Proč si čas od času něco nevybarvit společně s vašimi dětmi?

omalovánky

Puzzle
Že je skládání puzzle nuda? No možná jste ještě vašim dětem nedali do rukou ty pravé. Krom nezáživných 2D obrázků je možné sehnat třeba i 3D puzzle s krásnými motivy. Vyskládejte si společně s dětmi třeba globus nebo dinosaura.