Minilift

Toužíte zbavit se vrásek, vypnout kůži obličeje a celkově vypadat mlaději? Plastická chirurgie vám nabízí efektivní řešení. Minilift, nebo také minilifting, je technikou faceliftu, který právě tyto nedostatky odstraňuje.

Minilift vs. facelift

Estetická chirurgie dnes umí za pomoci faceliftu odstranit vrásky téměř bez jizev. Potřebné je vědět, že minilift a facelift nejsou protiklady, nýbrž minilift je jednou z technik, kterými se facelift provádí. Lze říci, že minilift je takový malý facelift, při němž však postačí pouze lokální anestezie a chirurgovi zabere pouze 1-1,5 hodiny. Ve srovnání s faceliftem také obnáší ještě menší, téměř neviditelné jizvy, a kratší dobu rekonvalescence. Minilifting obličeje a krku můžete podstoupit ve V-Clinic Brno, kde ho provádí plastický chirurg MUDr. Tomáš Ventruba.

minilifting

Kdy minilift a kdy facelift?

Minilift ve srovnání s faceliftem zabere méně času, doba rekonvalescence je kratší, jizvy jsou také ještě drobnější, a navíc nemusíte ani do celkové anestezie. Celkem by se mohlo zdát, proč vlastně podstoupit facelift, když minilift je výhodnější?
Je ale potřebné vědět, že minilift řeší pouze pokles kůže a měkkých tkání obličeje a horní částí krku, nelze jím řešit všechno. Pokud je vaše kůže s postupujícím věkem už víc povolená, bude potřebné zpevnit také vaše podkožní vazivo, a tudíž zvolit facelift. Minilift je naopak vhodný v nižším věku, kdy kůže zatím není tolik povolená. Postačí proto pouze vyhladit vrásky a vypnout kůži obličeje.

upravení obličeje

Techniky miniliftu

K provádění miniliftu se používá několik technik, například S-lift či QuickLift a další. Liší se hlavně rozsahem jizvy. Nemusíte se trápit tím, která technika bude pro vás nejvhodnější. Stačí přijít k plastickému chirurgovi na úvodní konzultaci, ten vám vše vysvětlí a poradí, jaká varianta je pro vás ta nejlepší. K dosažení co nejlepšího efektu můžete minilift také kombinovat s dalšími technikami, jako jsou liposukce podbradku či operace očních víček.