Navrhněte si vlastní interiér za pomoci designéra

Služby interiérového designéra rozhodně nepatří mezi ty nejlevnější, na druhou stranu se však jedná o investici, kterou rozhodně v budoucnu oceníte. Právě on totiž dokáže ve svých návrzích interiéru zkombinovat požadavky klienta s možnostmi prostoru, vybrat co možná nejlepší řešení a navrhnout dispozici tak, aby prostor působit uceleně a hlavně funkčně. Což ne každý laik dokáže.

návrh intriéru

Předně je zapotřebí si uvědomit, že v daném prostoru bychom se měli cítit dobře. Mělo by nás těšit v něm trávit čas a zároveň se do něj s oblibou vracet. Byt musí být nejenom estetický, ale i funkční a nabízet jeho obyvatelům co možná největší komfort. Všechny tyto aspekty by měly být v návrzích interiérů splněny, přičemž právě funkční stránka by měla mít vždy o něco navrch. Neexistuje žádné univerzální pravidlo, díky kterému by se dal s úspěchem interiér navrhnout, a právě proto se jedná o tak náročnou disciplínu.

Plánek v měřítku nebo i vizualizace pomohou lepší představě. Pokud se rozhodnete pro zařízení interiéru na vlastní pěst, mějte v potaz i dispoziční řešení. Předem uvažujte, co v kterých místnostech budete dělat. Do obchodu s nábytkem vyrážejte zásadně s metrem a vše si důkladně ověřte. Není nic horšího, než když si koupíte sedačku, u které následně zjistíte, že se vám už do obývacího pokoje nevtěsná. Navíc je zapotřebí ke každému kusu nábytku připočítat pomyslnou průchozí mezeru minimálně 80 cm.

návrh kuchyně

Dodržování určitého stylu je klíčem k úspěchu. Při zařizování interiéru je nesmírně důležité do jisté míry vybírat nábytek i doplňky v jednotném stylu. Pokud se například rozhodnete pro moderní sedací soupravu, rustikální konferenční stolek už v obývacím pokoji nebude působit zrovna nejlepším dojmem. Do se samozřejmě týká i barev, které by mezi sebou měly alespoň určitým způsobem komunikovat. Vsaďte například na jednoduchý základ, který vyšperkujete výraznějšími doplňky a dekoracemi.