Práce pro odborníky

V dnešní době si neumí nikdo představit, že by měl bydlet bez elektřiny. Ovšem aby bylo všechno bezpečně zajištěno a bydlelo se vám pohodlně, poté je nutné mít veškeré rozvody v pořádku. Jedním z nedůležitějších prvků je rozhodně elektroinstalace, kdy se musíte zaměřit na instalaci jističů a rovněž stranou nezůstává ani vhodný výběr rozvodné skříně, bez které by se to neobešlo. Samozřejmě pokud si nebudete jisti výběrem, tak je lepší se obrátit na odborníky a ti poradí, jaká bude nevhodnější rozvodová skříň na jističe.

jistice

Rozvodová skříň nebude překážet

Vyrábí se většinou z plastu nebo ocelového plechu a samozřejmě existuje mnoho různých velikostí. Hodně záleží na samotném majiteli, kam ji bude chtít umístit a předně kolik toho bude ukrývat. Je to totiž místo, do kterého je zavedeno několik různých kabelů, které budou směřovat rovnou k určitým spotřebičům nebo k jištění, měření či ovládání elektroinstalace. Většinou pro rodinný domek se musí počítat s většími rozměry rozvaděče, jelikož přívodních a odchozích kabelů zde bude poměrně dostatek. Aby vše fungovalo, je nutné odborné kvalifikované zapojení.

Design je důležitý:

  • Součástí rozvodných skříní na jističe jsou dveře, které jsou ve většině případů neprůhledné, což umožňuje instalaci do stěny, aniž by rozvaděč budil nějakou pozornost. Mnohdy lze dvířka i zakrýt dekorací.
  • Na žádost majitele nebo jeho přání není problém, aby dvířka rozvodné skříně byla průhledná. Ono to má logicky také svůj smysl, protože poté je vidět ihned na první pohled, jak fungují všechny přístroje a zdali je vše v nejlepším pořádku. Není poté problém ihned mít pod kontrolou vzdálená zařízení, která jsou napojena na elektrický obvod.

rozvadec

Různé velikosti podle možností

Pokud se bude jednat o bytovou jednotku, tak není třeba nijak přemýšlet, kam umístit velké rozvodnou skříň a jakou si v podstatě i vybrat. Mezi nejmenší patří takzvaná rozvodnice, která je určena pro jeden až čtyři rozvody. Zde se například dvířka řešit nemusí a také je jejich název odlišný, ačkoliv má stejný cíl a to ochranu. Tyto výrobky se mohou nazývat jako kryty jističů. Samozřejmě rodinný dům již má daleko více jističů pro přístroje, světla, zásuvky a kotle, bojlery, zkrátka pro všechno, co je napojeno na odběr elektrického proudu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup