Různé druhy turbodmychadel

Pokud bychom se ohlédli za historií, tak bychom mohli vidět, že turbodmychadla velmi úzce souvisela se sportovními vozidly. Není divu, vždyť se od nich očekával zvýšený výkon a tudíž rychlost a se sníženou spotřebou. Dnes se již nenaleznou jen ve sporťácích a u drsných závodních chlapíků. Existují různé druhy a také není nic podivného, že je nalezneme ve většině aut. Samozřejmě turbodmychadla budou jiná pro benzínové motory, než jaké budou pro dieselové motory. A také je může rozdělit i pohon výfukových plynů. Stranou samozřejmě nezůstanou po novu ani pohony elektřinou. Zkrátka těch možností je v současné době skutečně několik. Jen jedno mají společné, při provozu se budou součástky opotřebovávat a může dojít i k nějakému jejich selhání.

turbo

Životnost turbodmychadla

Těžko se dá stanovit, jak dlouho bude turbodmychadlo fungovat bez chybičky. Je hodně závislé na přesné a pečlivé výrobě všech jeho částí. A do toho spadá i správné vyvážení kola kompresoru a hřídele, která souvisí s kolem turbíny. Vysoké obvodové rychlosti způsobí snadno a poměrně jednoduše největší opotřebení na radiálních ložiskách. Ovšem to poté vede k poškození těsnících ucpávkových kroužků. Jak se zdá, tak problém se může dříve nebo později objevit a rozhodně to není o značce automobilu. Co teď? Výměna turba? Celou záležitost by šlo vyřešit daleko úsporněji. Zaměřit se na regenerovaná turbodmychadla. TurboExpert se zabývá repasí turbodmychadel a rovněž poskytuje jejich servis. Mnoho použitých dílů se dá totiž opravit, aniž by bylo nutné kupovat nové turbodmychadlo https://www.turboexpert24.cz. Díky tomu osobní automobily, ale rovněž dodávky mohou opětovně získat svůj výkon.

turbovaute

Repasovaná turbodmychadla

Pokud jste zjistili problémy s turbodmychadlem, tak skutečně je možnost si zakoupit regenerované turbo. Jen je třeba si dát pozor na některé důležité postupy, které zaručí, že bude tento produkt fungovat tak, jak má a spolehlivě se vozidlu vrátí jeho svižnost.

  • Regenerovaná turbodmychadla je nutné zakoupit podle údajů v technickém průkazu, nestačí jen značka vozidla.
  • Soustřeďte se na typ motoru, jeho výkon a obsah.
  • Nakupujte chytře a využijte výhodnou nabídku vratné kauce 2 000,- Kč od TurboExpert.