Ubytování Lednice

O tom, že je Česká republika velice bohatá na kulturní památky, asi nikdo nepochybuje. Stačí se porozhlédnout po mapě nebo na internetových stránkách a hned máme tip na výlet.

  • Některá místa si ale zaslouží mnohem více pozornosti nežli jen jednodenní výlet.
  • K takovým místům se řadí především Lednicko-valtický areál.

Někdy bývá problém sehnat vhodné ubytování, aby cíl našeho výletu nebyl příliš daleko. Ubytování Lednice nabízí zázemí přímo v centru Lednicko-valtického areálu.

  • Budete přímo v místě, a přesto stranou turistickému ruchu.

Obrázek1

Apartmány lednice

Ubytování je možné v apartmánech, které jsou ideální pro rodiny s dětmi i pro skupiny více lidí. K dispozici je celý dům, který je plně vybaven. Je možné využít i příjemné posezení u krbových kamen.

  • Apartmán stojí mezi vinohrady, v těsné blízkosti Apollonova chrámu s vyhlídkou na rybník Apollo.

Přímo z apartmánu Lednice můžete vyrazit na jednu z vyhlášených cyklostezek. Každý z nabízených apartmánů má 80 m² užitné plochy. Uvnitř najdete tři samostatné postele a jednu manželskou postel. Je možná dětská přistýlka. „Apartmány Lednice“ leží přímo na jedné z mnoha zdejších vyhlášených cyklostezek. Stačí vyrazit.

zámek lednice

Lednicko-valtický areál

Celý areál má rozlohu téměř 200 km² a rozprostírá se mezi Lednicí, Valticemi a Břeclaví. V krásném parku můžete obdivovat kaple, kolonády, vítězný oblouk i umělou zříceninu.

  • Zámek Lednice je od zámku Valtice vzdálen 7 km.
  • Jak jeden, tak i druhý objekt vás překvapí svou majestátností a velikostí.

Při procházce po areálu nezapomeňte navštívit například kouzelný a romantický Chrám tří Grácií. Dojdete k němu po červené turistické značce na cestě mezi Valticemi a Lednicí. Přesto, že je interiér veřejnosti nepřístupný, rozhodně stojí za shlédnutí.

  • Dalším tipem na výlet by mohl být zámeček Pohansko, který leží rovněž v Lednicko-valtickém areálu. Zde je interiér přístupný a nachází se v něm archeologická expozice sestavená z výsledků výzkumů slovanského hradiště.